Novinky

Napíšte svoj email a budete dostávať informácie zo sveta marketingu a naše novinky.

Podnikatelia dnes – je tu nový trend?

Ja nejdem k tým podnikateľkám!

Už dávnejšie som počula túto vetu, aj zopár podobných, pričom „podnikateľky“ bolo vyslovené s negatívnym podtónom. A je to tak. Slovo podnikateľ nadobudlo v minulosti na Slovensku skutočne nepríjemnú pachuť. A keby len na Slovensku. Podnikateľ – tak sa mnohokrát označovali ziskuchtivci, čo chceli zarobiť a zarábali za každú cenu, hlavne rýchlo a veľa, bez ohľadu na okolie, krajinu. Podnikatelia boli kedysi zvláštny klub vyvolených…

V tomto bode sa musím priznať: keď sme vyberali názov domény našej webstránky (podnikanie-ženyžilina), akosi zaťažko padlo i mne použitie slova podnikateľka – a bolo to práve z vyššie uvedených dôvodov, aj v mojej hlave toto označenie vzbudilo negatívne asociácie,ale…

…ale svet sa mení a my s ním. Verím v posun smerom vpred a vyššie – k zdokonaľovaniu. Cítim, že aj slovo podnikateľ, podnikateľka nadobúda postupne iný rozmer – je to viac o aktívnosti a podnikavosti v tom dobrom slova zmysle. O slušnosti, vzájomnej pomoci a poctivej práci, ktorá prináša zaslúženú odmenu. Autori knihy Reštart hovoria, že slovo podnikateľ je zastarané a zaťažené hromadou balastu…svoje firmy teraz zakladá úplne nová kategória ľudí.  Ide teda o akýsi celosvetový trend, hnutie. Skutočne to vidíme aj vo svojom okolí, desiatky nových startUpov, malých firiem, slovenských firiem, ktoré už od začiatku začali fungovať na princípoch zodpovedného podnikania, etického marketingu či vysokej miere otvorenosti. Tieto označenia boli mnohokrát v minulosti len „dobré PR“, no našťastie je to už inak.

Poznám dnešné ženy-v-podnikaní  z mnohých kútov Slovenska. Väčšina z nich sa okrem zarábania a sebarealizácie snaží aj o prospešné veci, z ktorých má úžitok okolie, komunita alebo krajina.  Verím, že to stále viac bude vnímať i verejnosť u nás.
Práve v týchto týždňoch sa na Slovensku formuje platforma „ženy Slovenska“, ktorá vzniká spoločnou prácou takmer dvadsiatky slovenských ženských združení a organizácií, ktoré sa spájajú za spoločnú vec. Ak sa to podarí, aj tu v Žiline budeme mať regionálne zastúpenie a informácie z prvej ruky.

A čo si myslíte o tom vy? Aké sú dnešné ženy v podnikaní na Slovensku alebo slovenskí podnikatelia?

Sociálne siete

Facebook profil

Google+ profil

Linkedin profil

Skype profil

Napíšte mi

Partneri
socialni-partneri

Spolupracujeme s viacerými partnermi, jednotlivcami a firmami, ktorých prácu máme dlhodobo overenú. Vytvárame spoločne sieť dodávateľov rôznych služieb v oblasti marketing, obchod, koučing, vzdelávanie a školenia, internetový marketing, sociálne siete a ďalšie. Môžeme sa tak špecializovať každý na svoju oblasť práce a pritom efektívne ponúknuť firmám komplexné služby za ústretové ceny.

Pozrite si našu sieť partnerov a zistite viac v časti Referencie.

Referencie

Zlatica M. Stubbs, senior kouč, tréner a konzultant
Silvia podporuje naše združenie žilinských koučov ZAKO pri rozvoji našej marketingovej stratégie, aby sme sa posúvali dopredu. Je naozaj profesionálna, dôveryhodná a spoľahlivá, jej prístup je podporujúci a priateľský, pričom je veľmi trpezlivá. Obdivujem jej nasadenie pre podporu žien podnikateliek v Žilinskom regióne, pre ktoré organizuje pravidelné a inšpirujúce stretnutia a efektívne ich informuje cez newsletter.

Ing. Ilona Valíčková, riaditeľka TV Products, s.r.o.
So Silviou Milovou sme spolupracovali na viacerých marketingových prieskumoch a vždy sme boli spokojní celkovo, so spoluprácou – ktorú môžem odporučiť aj iným firmám.

.ďalšie referencie.

O nás
Vitajte vo svete marketingu, biznisu, vzdelávania a školení, poradenstva. Volám sa Silvia Milová a som autorka projektu Marketing-Mix.sk.  Žijem a pracujem v Žiline, už viac ako 15 rokov sa venujem marketingu, manažmentu, prieskumom trhu.

Som profesionálna lektorka a robím školenia a workshopy v oblasti marketing, biznis a podnikanie, ženy v podnikaní. Som marketing konzultant a poskytujem poradenstvo pre firmy, podnikateľov. Profesionálne sa venujem aj prieskumom trhu a zákazníkov.. Spolupracujem s viacerými profesionálmi na rôznych projektoch…viac o mne.