Novinky

Napíšte svoj email a budete dostávať informácie zo sveta marketingu a naše novinky.

Prístup k zákazníkovi

Všade sa o tom hovorí: Prístup k našim zákazníkom je veľmi dôležitý…

Nedávno som bola zákazníkom ja. Mohla som porovnať prístup piatich dodávateľov tej istej služby. Máme rok 2013 a zdá sa mi, že už je všetko vymyslené a povedané, že už to všetci vedia – napriek tomu sa stále neprestávam čudovať.

Za rovnakú cenu som dostala diametrálne odlišné služby. Viete v čom bol hlavný rozdiel? Nie v zľavách, nie v bonusoch, žiadne pridané služby, ani kratšie dodacie lehoty. Bolo to len a len v prístupe k zákazníkovi, čiže rozhodovala samotná osoba podnikateľa – poskytovateľa služieb.
Na jednej strane človek urobil precízne, v termíne, kompletne všetko požadované – na druhej strane to bolo s problémami, neustálym naháňaním a pripomínaním, nakoniec poslal polovicu toho, čo sme sa dohodli a navyše s poznámkami, aké je to ťažké a málo zaplatené…atď.
Takýto tiež-podnikatelia sa potom sťažujú, že sa im nedarí, podniká sa ťažko, nejde to…
Riešenie je jednoduché a veľmi staré: správajte sa k zákazníkovi tak, akoby ste chceli, aby sa on správal k vám.

Často dostávam otázku: Ako sa mám odlíšiť od konkurencie? Začnite od seba – od svojho prístupu k zákazníkom! Rovnako k potenciálnym zákazníkom – ako inak chcete, aby sa z nich stali vaši klienti? Nestačí napísať na papier alebo na webstránku: záleží nám na našich zákazníkoch, je potrebné aj každodenne tým žiť. Ak tomu neveríte, nie ste o tom presvedčení, tak s tým radšej prestaňte a choďte robiť čo vás baví.  Načo robiť polovičaté veci, buď niečo urobte poriadne alebo to nerobte vôbec.

Sociálne siete

Facebook profil

Google+ profil

Linkedin profil

Skype profil

Napíšte mi

Partneri
socialni-partneri

Spolupracujeme s viacerými partnermi, jednotlivcami a firmami, ktorých prácu máme dlhodobo overenú. Vytvárame spoločne sieť dodávateľov rôznych služieb v oblasti marketing, obchod, koučing, vzdelávanie a školenia, internetový marketing, sociálne siete a ďalšie. Môžeme sa tak špecializovať každý na svoju oblasť práce a pritom efektívne ponúknuť firmám komplexné služby za ústretové ceny.

Pozrite si našu sieť partnerov a zistite viac v časti Referencie.

Referencie

Zlatica M. Stubbs, senior kouč, tréner a konzultant
Silvia podporuje naše združenie žilinských koučov ZAKO pri rozvoji našej marketingovej stratégie, aby sme sa posúvali dopredu. Je naozaj profesionálna, dôveryhodná a spoľahlivá, jej prístup je podporujúci a priateľský, pričom je veľmi trpezlivá. Obdivujem jej nasadenie pre podporu žien podnikateliek v Žilinskom regióne, pre ktoré organizuje pravidelné a inšpirujúce stretnutia a efektívne ich informuje cez newsletter.

Ing. Ilona Valíčková, riaditeľka TV Products, s.r.o.
So Silviou Milovou sme spolupracovali na viacerých marketingových prieskumoch a vždy sme boli spokojní celkovo, so spoluprácou – ktorú môžem odporučiť aj iným firmám.

.ďalšie referencie.

O nás
Vitajte vo svete marketingu, biznisu, vzdelávania a školení, poradenstva. Volám sa Silvia Milová a som autorka projektu Marketing-Mix.sk.  Žijem a pracujem v Žiline, už viac ako 15 rokov sa venujem marketingu, manažmentu, prieskumom trhu.

Som profesionálna lektorka a robím školenia a workshopy v oblasti marketing, biznis a podnikanie, ženy v podnikaní. Som marketing konzultant a poskytujem poradenstvo pre firmy, podnikateľov. Profesionálne sa venujem aj prieskumom trhu a zákazníkov.. Spolupracujem s viacerými profesionálmi na rôznych projektoch…viac o mne.